Principala » 2011 » Mai » 05

Rapid Bucureşti a învins pe Steaua Bucureşti cu scorul de 1-0 (0-0), miercuri seara, în Ghencea, într-un meci din etapa a 31-a a Ligii I Bergenbier la fotbal. Unicul gol al partidei a fost reuşit de Daniel Pancu (70).
Steaua a început mai bine meciul, a avut câteva situaţii de poartă, toate prin Tănase (7, 8, 10), dar şuturile sale au fost reţinute de Coman. Rapid a avut o perioadă bună de joc la jumătatea reprizei, când Herea a ratat de două ori singur Tătăruşanu (26, 29). Dică ar fi meritat al doilea cartonaş galben, la o intervenţie în min. 28, când Pancu a protestat violent şi a fost avertizat şi el. Apoi a fost rândul lui Pancu să îl faulteze dur pe Dică şi să fie iertat de eliminare (33).
Steaua a mai avut o ocazie destul de bună, dar Tănase nu a ajuns la centrarea trimisă în faţa porţii de Nicoliţă (41). Prima repriză (45+1) s-a încheiat cu o nouă fază controversată, când Onofraş a interceptat o minge şi a trimis-o în plasă, da ... Detalii... »

Vizualizări: 505 | Adăugat de: Alex | Data: 2011-05-05 | Comentarii (0)